Akademia w Szkole Polskiej

Jesień. Niedługo powitamy zimę. Ponure, deszczowe soboty rozjaśniają uczniom zajęcia w szkole – ciekawe lekcje i wesołe zabawy z rówieśnikami.

Ostatnim szkolnym wydarzeniem były obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wystąpili w uroczystej akademii. Przez kilka tygodni przygotowywali swój występ, by jak najlepiej wypaść przed swymi rodzinami i zgromadzonymi gośćmi.

Akademia odbyła się w niedzielę 8 listopada o godz. 13.00. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć ponadto występ taneczny „Młodego Polesia” oraz posłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu chóru „Halka”. W tym dniu można było również zrelaksować się przy kawie, herbacie oraz kawałku pysznego domowego ciasta, które na tę okazję upiekły mamy uczniów i panie nauczycielki.

Dzięki zebranej przy tej okazji kwocie pieniędzy, dzieci z naszej szkoły, w niedzielę 22 listopada, pojadą na przedstawienie teatralne pt.” Król Maciuś Pierwszy” do Londynu.

Następnym wydarzeniem, na które uczniowie czekają z niecierpliwością, jest wizyta św. Mikołaja, której jak co roku towarzyszyć będą wesołe zabawy, gry i przeróżne interesujące zajęcia. W tym dniu będzie można również obejrzeć Jasełka, których wystawianie stało się nieodłączną tradycja naszej szkoły. Będzie wesoło i bardzo świątecznie. Oczywiście przy tej okazji rodzice i zgromadzeni goście będą mogli delektować się domowymi wypiekami, cieszącymi się zawsze wielkim popytem.

Kontakt: jp2polskaszkola@gmail.com
www.sobotnaszkola.org 

Małgorzata Wiśniewska

(Fotografia zamieszczona na stronie została nadesłana przez Polską Szkołę Sobotnią w Leicester i opublikowana za zgodą rodziców. Jakiekolwiek wykorzystanie zdjęć bez zgody Polskiej Szkoły Sobotniej w Leicester jest surowo wzbronione.)

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.