Co nowego w Polskiej Szkole Sobotniej Edu Owls?

Polska Szkoła Sobotnia Edu Owls powstała we wrześniu 2013 roku w Leicester i rozwija się bardzo dynamicznie. W bieżącym roku szkolnym oprócz zajęć dla dzieci w wieku od 4-ch do 10 lat przygotowujemy również młodzież do egzaminu GCSE. O naukę dzieci dbają wykwalifikowani Nauczyciele, którzy dostosowują swoje zajęcia do potrzeb dzieci dwujęzycznych.

W ramach projektu prowadzonego ze Szkołą Podstawową nr 32 z Olsztyna nasi uczniowie przygotowali bardzo ładne prace na temat zabytków w Leicester, karnawału i sportów zimowych. Uczniowie z Olsztyna przysłali nam między innymi: album z zabytkami Olsztyna oraz fotorelację z balu Andrzejkowego. Projekt zachęca uczniów do samodzielnej pracy, umożliwia wymianę wiedzy pomiędzy uczniami oraz daje możliwość do bliższego poznania historii Polski oraz polskich obyczajów.

W tym roku szkoła otworzyła również bibliotekę literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z której bezpłatnie mogą korzystać mieszkańcy Leicester. Wprowadziliśmy zajęcia dodatkowe, w czasie których nasi uczniowie rozwijają swoje zdolności plastyczne, poznają historię Polski oraz ćwiczą swoje języki i buzie w trakcie zabaw logopedycznych.

Od lutego br. szkoła nawiązała współpracę z polskim psychologiem, którego głównym zadaniem jest pomoc nauczycielom i rodzicom w rozwiązywaniu napotkanych problemów wychowawczych. Starsi uczniowie w trakcie organizowanych dla nich pogadanek mogli porozmawiać o trapiących ich problemach związanych z dojrzewaniem, nauką czy komunikacji z dorosłymi. W każdą ostatnią sobotę miesiąca organizowane są bezpłatne konsultacje dla rodziców. Mają one na celu umożliwić rodzicom rozmowę ze specjalistą o napotykanych problemach wychowawczych oraz otrzymać poradę w jaki sposób postępowania z dzieckiem w trudnych sytuacjach. Aby skorzystać z porady należy wcześniej umówić się na spotkanie dzwoniąc pod podany na naszej stronie numer telefonu.   

Podobnie jak w zeszłym roku w marcu zorganizowaliśmy konkurs recytatorski dla naszych uczniów. W tym roku zaprosiliśmy do udziału szkoły z okolicznych miejscowości. Kilka z nich przyjęło nasze zaproszenie i 21 marca w siedzibie naszej szkoły odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Dziecięcej. Konkurs ten był wspaniałą okazją dla dzieci do poszerzenia swojego słownictwa, zapoznania się z przepięknymi polskimi wierszami dla dzieci oraz poczuciem smaku rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy oraz upominki a najlepsi nagrody książkowe.

Wszystkich, którzy chcieliby zapisać swoje dzieci do Polskiej Szkoły Edu Owls zapraszamy do pobrania Formularza Rejestracyjnego na stronie www.eduowls.com lub do odwiedzenia naszej placówki w soboty 20 i 27 czerwca w godz. 10.00 -14.00

Izabela Stachnik
Dyrektor
Polskiej Szkoły Sobotniej Edu Owls

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.